استراتژی کلی برای روابط عمومی

استراتژی کلی برای روابط عمومی

بعضی استراتژی هایی که به روابط عمومی مربوط میشوند بین تمام کسب و کارها قابل پیاده سازی هستند فقط کافی است در زمینه بازاریابی و فروش آن ها را استفاده کنید.

آشنایی با استراتژی های موثر بر روابط عمومی

بعضی استراتژی هایی که به روابط عمومی مربوط میشوند در بین تمام کسب و کار ها قابل پیاده سازی هستند و برای استفاده از آن ها فقط کافی است در زمینه بازاریابی دیجیتال و فروش خودتان آن ها را استفاده کنید.

4 استراتژی کلی برای روابط عمومی

چه رییس یک کمپانی بزرگ باشید و چه یک استارت آپ را در زمینه فناوری اجرا کنید یا حتی صاحب کسب و کار کوچکی باشید، 4 استراتژی ای که در زمینه روابط عمومی در اینجا بیان میکنیم ، میتواند برای شما سود زیاد و منافع فراوانی به همراه داشته باشد.

داستانی گیرا مخاطب را جذب میکند

اگر از اینکار خوب استفاده کنید شرکت شما را در انتقال پیام های کلیدی کسب و کار کمک میکند به نحوی که در افکار مشتری الهام بخش او باشد. دقت کنید هرکارمند در مجموعه شما دیدگاه خود را دارا است و این یعنی هرکدام دارای داستان خاص خود هستند. دقت کنید داستان های متفاوت تا زمانی که یک داستان با مفهوم ثابت را بیان میکنند بی ضرر هستند و در کل پیامی ثابت و معین اتقال میدهند. برای تشخیص داستان از سوال های زیر میتوانید استفاده کنید: تفاوت با رقبا چیست؟ فرهنگ سازمانی ما چونه میباشد؟ در کدام بخش صنعتیم؟ چه کار کنیم که دیگران استفاده انجام نداده اند؟ دلیل انتخاب ما توسط مشتری چیست؟

ویدئو به عنوان رسانه استفاده کنید

هر شرکتی امکان استفاده از قدرت رسانه ای ویدئو ها در روابط عمومیرا دارد . بکار بردن ویدئو روشی موثر در در گیر کردن مخاطب و منتقل کردن پیام شما میباشد. همینطور که مشاهده میکنید شرکت هایی که در زمینه تبلیغات و روابط عمومی فعالیت دارند، دائما در بکار بردن این نوع محتوا در بازاریابی آنلاین و فروش تلاش میکنند و از این راه تاکید خود را در این زمینه نشان میدهند. دقت کنید که رسانه های زیادی این روزها تلاش زیادی در استفاده ویدئو های پخش شده در جاهای مختلف دارند و اگر از این در محتوای خودتان استفاده کنید شانس قرارگیری در محتوای آن ها را خواهید داشت.

روابط عمومی

تخصص همیشه ارزشمند است

اغلب کسب و کار های مختلف آرزوی قرار گرفتن در صفحه اول مجلات اقتصادی بزرگ دنیا را دارند، ولی بجز موارد محدود، همچین امکانی به سادگی میسر نیست و داشتن این امتیاز نیاز به تلاش و مشقت فراوان دارد، پس هر فرصتی را خیلی راحت از دست ندهید. اگرچه ممکن است شما اشاره شدن به نام کسب و کار تان در حد چند کلمه را در یک مجله اقتصادی را خیلی مهم ندانید، ولی نباید فراموش کنید کوچکترین اشاره به نام و لوگوی شما میتواند بسیار ارزشمند شود و اساس یک پوشش خبری مهم باشد. چنین اتفاقی نه تنها تخصص و جایگاه شما را در صنعت بالا میبرد ، بلکه شرکت شما را نامی مهم برای پوشش خبری میداند و بوسیله بقیه رسانه ها معرفی میشود.

حضور دائم در شبکه های اجتماعی

حضور دائم در شبکه های اجتماعی

با تبدیل شدن شبکه های اجتماعی به قدرت رسانه ای بازاریابی شبکه های اجتماعی نحوه انتقال خبرها شکلی متفاوت بخود گرفت. نسل گذشته شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، لینکدین و نسل امروزی آن پریسکوپ و اسنپ چت این امکان را فراهم میکند کاربرد اخبار را بر اساس سلیقه خود دسته بندی کند. هیچ رسانه ای بهتر از شبکه های اجتماعی در زمینه روابط عمومی وجود ندارد. چون این روز ها خبرنگارها، مشتری ها و تقریبا تمام افراد جامعه برای گرفتن خبر به این مدیا رجوع میکنند. فراموش نکنید سیاست و بازاریابی محتوا برای شبکه اجتماعی نیاز به برنامه ریزی اساسی دارد.

نتیجه گیری

بطور کلی هر شرکتی بسته به شرایط بازار و فرهنگ سازمانی خود اقدام به برنامه ریزی برای استراتژی روابط عمومی میکند ، اما در این بین برخی استراتژی ها امکان پیاده سازی برای کسب و کار های مختلف را دارا هستند.

دیجیتال مارکتینگ

مقاله زیر را حتما بخوانید:

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.