تبلیغات آنلاین

ایجاد بک لینک

تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی برخلاف برداشت عموم این نیست که مثلا شما آگهی در یک سایت اینترنتی بدهید و از این آگهی ورودی بگیرید. چرا که راه های مختلفی برای بازاریابی و تبلیغات اینترنتی وجود دارد که میتوان به معرفی به موتورهای جستجو و یا آنالیز کلمات کلیدی و یا بهینه سازی محتوا اشاره کرد که اگر این مسائل را در نظر نگیرید، نمی توانید تبلیغات قوی داشته باشید.

بهتر است بدانید که از راه های بازاریابی اینترنتی میتوان به مواردی مانند استفاده از:

  • گوگل ادوردز
  • تبلیغات کلیکی
  • و یا تبلیغ بنری در وب سایت ها

البته نباید فراموش شود که تبلیغ در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از روش های بازاریابی به صورت آنلاین است.

همان طور که میدانید امروزه استفاده از موبایل و تبلت بسیار در بین کاربران مختلف رواج پیدا کرده است؛ و طبق آمار حتی بیشترین بازدید های وب سایت ها با استفاده از تلفن های همراه و یا تبلت ها صورت میگیرد. پس اگر راهی وجود داشته باشد که بتوان کسب و کار خودتان را در گوشی های موبایل نیز به کاربران نشان دهید، قطعا بازخورد مثبتی را دریافت خواهید کرد.

خوشبختانه این مورد هم امروزه وجود دارد و شما میتوانید به عنوان مثال، با پرداخت هزینه به طراحان نرم افزارهای موبایلی از آنها بخواهید که تبلیغات در اپلیکیشن های موبایل را برای شما انجام دهند و اگر دقت کرده باشید بسیاری از اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی موبایل شما نصب است، تبلیغاتی را ارائه میدهند که به همین شیوه صورت گرفته است.


رپورتاژ آگهی، روش دیگر تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی


شاید عبارت رپورتاژ آگهی را تا به حال نشنیده باشید و یا اطلاعات کمی درباره این مدل از تبلیغات آنلاین داشته باشید که در اینجا به صورت کامل توضیح داده خواهد شد که از دیگر روش های تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی محسوب میشود.

رپورتاژ آگهی در واقع شیوه ای از تبلیغات است، که شما در این مدل میتوانید تبلیغات وب سایت خودتان را در قالب یک مقاله منتشر کنید. مثلا، یک مقاله به صورت خبری، که میتوانید این مقاله را در وب سایت های مختلفی که به کسب و کار شما مربوط است انتشار دهید و از مقاله مذکور به لندینگ پیج وب سایت خودتان لینک بگیرید و به این ترتیب محصولات خودتان را به مشتریان معرفی کرده و در نهایت به فروش برسانید که یکی از موثرترین مسائل در سئوی وب سایت است.


کنترل هزینه ها در تبلیغات و اطمینان از دیده شدن محصولات توسط بازدید کنندگان


تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی در فضای آنلاین هزینه های خود را دارد و اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که، آیا با هزینه ای که می کنیم این تبلیغات می تواند باعث شود تا مشتریان به وب سایت مراجعه کنند و محصولات را مشاهده کنند؟ در این مورد راه هایی وجود دارد که شما به راحتی می توانید اطمینان داشته باشید هزینه ای که می کنید حتما باعث می شود که مثلا بازدید کنندگان محصولات شما در وب سایت را حداقل ببینند. یکی از این راه ها که می توان به آن اطمینان داشت تبلیغات کلیکی می باشد که به اختصار PPC خوانده می شود. در تبلیغات کلیکی شما در ازای هر کلیک پول می پردازید که خود باعث می شود اطمینان داشته باشید که روی لینک شما کلیک شده و محصولات مشاهده می شود و از نظر هزینه به این دلیل مقرون به صرفه است که بابت هر کلیک پول می پردازید و نیازی نیست که اضافه برای تبلیغ پول دهید که هم گوگل و هم وب سایت های زیادی کار بازاریابی از طریق PPC​ را انجام می دهند.


اثربخشی طراحی کمپین مسابقات آنلاین


روش دیگری که برای تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد طراحی کمپین مسابقات آنلاین می باشد، که میتوان در جاهای مختلفی در اینترنت، مثلا در شبکه های اجتماعی چنین کمپین هایی را راه اندازی کرد. حالا به چه شکل این نوع تبلیغات در کسب و کار ما تاثیر دارد ؟

البته راه اندازی و مدیریت صحیح چنین مسابقات و کمپین هایی به جهت تبلیغات نیاز به مهندسی خوبی دارد. اثربخشی این نوع از تبلیغات به این شکل است که کاربران (شرکت کنندگان در مسابقه) دائما در معرض محتواهایی قرار می گیرند که معرفی کننده یک برند هستند و اگر به خوبی یک کمپین طراحی شده باشد، میتوان بحثی را در رابطه با محصولات راه انداخت. از آن جایی که کاربران درگیر به دریافت امتیاز در مسابقه می شوند، بنابراین برند و محصولاتی که در درون محتوا و به صورت مهندسی شده معرفی می شوند، در ناخودآگاه افراد تاثیر گذاشته و در ذهن آن ها هک می شود و اگر بعد اتمام مسابقه و کمپین کسانی دنبال محصولاتی باشند که تبلیغ شده قطعات کاربرانی که در چنین مسابقاتی بوده اند محصولات و برند تبلیغ شده را معرفی خواهند کرد و همان طور که اشاره شده یکی دیگر از راه های تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی می باشد که تاثیرات خوبی را دارد که نیازمند طراحی اصولی است.

به عنوان مثال شما یک مسابقه در رابطه با چگونگی بهینه سازی وب سایت و یا افزایش ترافیک سایت را راه اندازی می کنید و خب امتیاز را در نظر می گیرید و مسابقه شروع می شود. در این جا می توانید یک پکیج سئو سایت را معرفی کنید که در این حالت افراد زیادی خواهان تهیه این پکیج خواهند بود تا بتوانند در مسابقات مشابه امتیاز بالاتری را کسب کنند، و یا اگر هر کسی دارای وب سایت است بتواند مسائلی را که یاد گرفته در وب سایت پیاده کرده و برای کاملتر شدن اطلاعاتش نیازمند پکیج سئو سایت خواهد بود.

دریافت لینک از وب سایت های مرتبط


همیشه ایجاد بک لینک یکی از راه های خوب برای تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی بوده است که گرفتن بک لینک، خود نیازمند رعایت اصولی است که امروز متاسفانه زیاد رعایت نمی شود. به عنوان مثال یک وب سایت می خواهد لینک های ورودی زیادی بگیرد، و بدون توجه به این موضوع که از چه وب سایت ها و مکان هایی در اینترنت بک لینک می گیرد اقدام به خرید بک لینک کرده و همچنین از وب سایت های غیرمرتبط به محصولات و یا وب سایت خود لینک ورودی می گیرد که اشتباهی بسیار بزرگ است؛ چرا که وقتی از یک وب سایت نامرتبط به وب سایت شما لینک داده شود امتیاز منفی را در نزد موتورهای جستجو برای وب سایت ایجاد می کند و باید حتما، اولا بک لینک ها را گروهی خریداری نکنید و دوما از وب سایت ها و یا وبلاگ های مرتبط بک لینک بگیرید تا وب سایت شما امتیاز مثبت داشته باشد. وقتی که تمامی این اصول تبلیغاتی که گفته شد به خوبی رعایت شود میتوان انتظار داشت که وب سایت فروش خوبی داشته باشد و بتوان محصولات را به فروش رساند که خب البته تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی فقط تا حدی می تواند کمک کند که مشتریان محصول و یا وب سایت را ببینند، چرا که بعد از آن مسئله بهینه سازی نرخ تبدیل در وب سایت باید مدنظر گرفته شود که این مورد نیز اصول مربوط به خود را دارد.

از اصلی ترین و اولین اصل های بهینه سازی نرخ تبدیل این هست که، در ابتدا بتوانید توضیحات کامل و کافی را در رابطه با محصولات خود داشته باشید و فرآیند خرید در سایت را پیچیده نکرده باشید، چرا که اکثر مردم دوست ندارند در وب سایت ها برای خرید یک محصول فرم های طولانی را پر کنند و اگر با چنین مسائلی طولانی مواجهه شوند معمولا عملیات خرید ناتمام باقی می ماند و برای همین باید به این قوانین توجه ویژه ای داشته باشید.

در نهایت بهتر است بدانید که تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی امروزه برای هر کسب و کاری مورد نیاز است و باید روی آن سرمایه گذاری کرد. چرا که اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین به خوبی دیده شود به معنی این است که، میلیون ها کاربر در روز می توانند محصولات شما و خدماتی که ارائه می دهید را مشاهده کرده و این مورد شانس فروش را به شدت افزایش خواهد داد. بنابراین می توان اینطور برداشت کرد که، هزینه کردن برای تبلیغات اینترنتی نه تنها هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است که اگر اصولی و در جای درست بوده باشد بازگشت هزینه در بر خواهد داشت و به زبان ساده هزینه ای که بابت تبلیغات می دهند را بر می گرداند.

دیگر راه های تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی


از دیگر راه های تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی، تبلیغات در شرکت های پخش آگهی می باشد که از روش های مفید برای معرفی محصولات بوده و صورت دیگری از تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی می باشد، که البته وب سایت هایی هستند که می توانید به رایگان در آن ها تبلیغات کنید، ولی نتیجه ای که می خواهید را بر نمی گرداند؛ ولی در عوض وب سایت هایی هستند که با پرداخت مبلغی آگهی شما را به مدتی که مشخص است در معرض دید قرار می دهند که پیشنهاد می شود برای تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی خود از روش هایی که هزینه دارند استفاده کنید، خصوصا روش هایی مانند PPC​، که در بالا به این روش اشاره شد. البته قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در چنین سایت هایی در بسیاری موارد از الزامات است چرا که باید کاربران با استفاده از اطلاع رسانی بتوانند موضوع محصول شما را به خوبی درک کنند.

البته میتوان برای تبلیغات محصولات به متون و توضیحات بسنده کرد، ولی وقتی پای گرافیک و تبلیغات بصری به میان می آید احتمال موفقیت، بیشتر از متون عادی است؛ چرا که همیشه گرافیک موفق تر از متون ساده عمل کردند.
تا این بخش با بسیاری از مسائل در رابطه با تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی آشنا شدید و بسیاری از راه ها را نیز شناختید. حالا می توانید هر کدام از این مسیر ها را طی کنید تا ببینید از کدام ورودی می توانید برای محصولات خودتان مشتریان بیشتری را جذب کنید.


فراموش نکنید که تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی خود یک علم محسوب می شود و نیازمند روانشناسی – علوم گرافیک و طراحی بصری، همچنین علومی مبتنی بر اصول محتوا نویسی و بهینه سازی محتوا می باشد؛ که اگر در هرکدام بدون رعایت نکات و قوانین پیش بروید وقت و هزینه هدر می رود و نمی توانید به موفقیت خوبی دست پیدا کنید.

به اشتراک بگذارید :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.